תערוכת חוצות בנמל: יצירות 'פטרון האמנות – שבוע אמנות רחוב בינלאומית'

במהלך חול המועד סוכות אירחנו בנמל שישה אמני גרפיטי בינלאומיים ושני אמנים ישראלים מובילים שיצרו בלייב על קירות נמל יפו תערוכה חיה במסגרת פרויקט "פטרון האמנות – שבוע אמנות רחוב בינלאומית". בכל יום הצטרפו אמנים מקומיים וכיסו את קירות הנמל ביצירות מקוריות.

בואו לבקר ולשוטט בין יצירות הגרפיטי הקבועות והזמניות, לצלם ולהצטלם ולגלות את האמנים הכי מעניינים בעולם.

*מפת היצירות המרכזיות מחכה לכם ב-LOVEAT בכניסה המרכזית לנמל ובקפה VISTA שבצפון הנמל. עבודות נוספות תמצאו גם בסמוך למחסן 2, על גבי בית המכס הישן ובסמוך למדרגות המובילות ממרכז נא לגעת ליפו העתיקה

אמני פרויקט 'פטרון האמנות':

PichiAvo ( ספרד )
https://www.instagram.com/pichiavo/
Insane51 ( יוון )
https://www.instagram.com/insane51/
Nuno Viegas ( פורטוגל)
https://www.instagram.com/nunovviegas/
Cranio ( ברזיל )
https://www.instagram.com/cranioartes/
Sonny Sundancer (דרום אפריקה) https://www.instagram.com/sonnysundancer/
Pimax ( צרפת )
https://www.instagram.com/pimaxart/
Dede bandaid X Nitzan Mintz (ישראל)
https://www.instagram.com/dedebandaid/
https://www.instagram.com/nitzanmintz/

 

יוזמי הפרויקט הם Olivier Pytel (NextStreet Gallery) ו Rachel Meijler  (Meijler gallery )
בשיתוף עם היזמית והאוצרת יערה זקס Yaara Sachs ( POP UP museum TLV )
ובחסות טקילה פטרון, שעורכת אירועי אמנות ברחבי העולם מידי שנה.

על האמנים:

PichiAvo
זוג אמנים מוולנסיה בספרד שעוסקים בעיקר במיתולוגיה היוונית . הם מגדירים את הסגנון החדש שיצרו כ- Urbanmythology , סגנון שמשלב את הדינמיקה, המיידיות והגישה הבלתי מתפשרת של גרפיטי יחד עם האיכות המסורתית והמראה הנצחי של תרבויות יווניות ורומיות קדומות. השניים מציגים בקירות ומיצגי ענק בכל העולם ונחשבים לאחד השמות החמים התחום האמנות והסטריט ארט בימינו.
https://www.pichiavo.com/

Insane 51
מאתונה יוון, מחלוצי יצירות האומנות בתלת מימד, והשם הכי חם בשוק האמנות בימים אלו. הוא מתאר את עבודתו כ- "3D Exposure 3D”. הוא מצייר עבודות בתלת מימד, שכאשר מסתכלים עליהם עם משקפי 3D – ניתן לראות כל פעם ציור שונה ביצירה שלו.
https://www.facebook.com/Insane51art/

Nuno Viegas
הידוע גם בשם מטיס, הוא אמן פורטוגלי מייסד הקולקטיב האמנותי Policromia Crew, החל את מסעו האמנותי בגרפיטי בשנת 1999.לאחר שסיים את לימודיו באמנות חזותית באוניברסיטת אלגרבה עבר לרוטרדם, הולנד (2014) שם גילה זהות אמנותית חדשה והחל לפתח את ציוריו שהושפעו מאוד מסצנת הגרפיטי. נונו מציג לנו ניגוד בין המציאות האגרסיבית מבחינה חזקה ולעיתים מלוכלכת של גרפיטי מסורתי לבין ייצוגו השלווה והנקי ביצירותיו. בעבודותיו הוא מאוד מושפע מתרבות ההיפ הופ.
http://www.nunoviegas.pt/

Cranio
פאביו דה אוליביירה פרנייבה, הידוע יותר בשם קראניו ("גולגולת" באנגלית) מסאו פאולו.
בשנת 1998 פאביו החל לכסות את הקירות האפורים של עיר הולדתו בעבודותיו ומלבד תרסיס, הוא תמיד נושא הרבה תרבויות והומור טוב בתרמיל. פעיל סביבתי ומעלה בעבודותיו את תשומת הלב לעניינים כמו הרס יערות האמזונס. יצר דמות אייקונית של אינדיאני בצבע כחול. הדמויות שיצר נקלעות תמיד לסיטואציות מצחיקות וסקרניות, ומעוררים את הצופה לחשוב על סוגיות עכשוויות כמו צרכנות, פוליטיקאים מושחתים והסביבה.
https://cranioartes.com

Sonny Sundancer
יליד בריטניה, גדל ופועל מדרום אפריקה. הפך למפורסם בזכות ציורי הקיר הגדולים והמורכבים של חיות הבר המפוזרות ברחבי העולם. סגנון האמנות הייחודי שלו משלב ריאליזם עם צביעה מופשטת ובמהירות זכה להכרה בעולם אמנות הרחוב. התשוקה שלו להשתמש בקול היצירתי שלו כדי להעלות את המודעות לנושאים חברתיים וסביבתיים חשובים בנתה לו גם מוניטין של היותו אמן מעורב, מונע על ידי רצון להשפיע.
http://sonnyonline.com/

Pimax
אמן עירוני, פסל, פעיל ודי.ג'יי מצרפת. מייסד "Toulouse Hardcore Sound System ", הקולקטיב המחתרתי שנולד בראשית שנות ה -90. ביצירותיו הוא משחק עם קודים של אמנות עכשווית וחוזר שוב באפשרות של שבלונות ופסלי שרף, נושאים של שנות השמונים. בעבודתו עולה ביקורת נוקבת על החברה הצרכנית שבה אנו חיים.
http://pimax.art.free.fr/pimax.art/pimax.art.html

 

Dede bandaid 
דדה הוא אמן נרטיבי עירוני מבוסס תל-אביב, העושה שימוש במדיומים שונים לתקשורת בזירה הציבורית. הוא החל ליצור את עבודותיו לאחר שסיים את שירותו הצבאי והמשיך לפתח ולהרחיב אותן תוך כדי סיום לימודי התואר הראשון בבצלאל. בימינו ניתן לצפות ביצירותיו בגלריות, בחללי תצוגה, באירועי אמנות שונים וברחובות בירות אמנות ברחבי העולם, כמו לונדון, ניו יורק, ברלין ותל אביב.
https://www.dedebandaid.com/Nitzan Mintz 
ניצן מינץ היא משוררת חזותית, המתגוררת ופועלת בתל אביב. במהלך העשור האחרון, מינץ הרחיבה בהדרגה את פועלה כאמנית. היא החלה את דרכה כיוצרת במרחב הציבורי בתל אביב, כאשר היא מציבה שירה פרי עטה על קירות ברחובות העיר. בשנים האחרונות היא יוצרת גם בסטודיו, יצירות המוצגות בחללי תצוגה פורמליים.
מינץ הציגה את עבודותיה בחללי תצוגה ואירועי אמנות שונים בעולם, ויצרה יצירות רבות ברחובותיהן של ערים רבות בעולם, בין השאר – ניו יורק, מיאמי, מונטריאול, לונדון, פריז, פראג, וינה, ברלין ועוד.
http://www.nitzanmintz.com/

 


דימוי ראשי: insane51

21.10.19 - 30.11.19